Skoči na vsebino

Fakulteta za šport

Spodbujanje enakosti spolov na Fakulteti za šport

datum: 27.09.2024

kategorija: novice

Fakulteta za šport od aprila 2024 sodeluje v projektu Obzorje Evropa z naslovom  SUPPORTER, v okviru katerega si partnerske organizacije prizadevajo za trajnostne institucionalne spremembe z namenom izboljšanja enakosti spolov v visokošolskih športnih ustanovah.

Roadmap promotion (002)_Stran_1

Fakulteta za šport bo v okviru projekta do septembra 2025 izvedla niz temeljnih ukrepov. Ti vključujejo analizo spolne strukture, ozaveščanje o spolnem nasilju, razvoj zaupnega sistema pomoči, spodbujanje enakosti spolov pri raziskovanju in uporaba spolno občutljivega jezika. Povzetek temeljnih ukrepov je predstavljen tukaj. Fakulteta si s temi ukrepi prizadeva izboljšati obstoječe prakse in oblikovati varnejše in bolj vključujoče športno okolje.

Roadmap promotion (002)_Stran_2

Več o projektu SUPPORTER in njegovih ciljih si lahko preberete na uradni spletni strani projekta: SUPPORTER.

Roadmap promotion (002)_Stran_3